Skip to content

Ściany oporowe dobrymi płytami z betonu

O ścianach oporowych jest dziś coraz głośniej i możemy mieć pewność, że nadal tak będzie. W zasadzie nie ma się czemu dziwić, bo te prefabrykaty betonowe mają bardzo szerokie zastosowanie.

Stosowanie ścian oporowych

Jeśli już o nich mowa, to trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że przede wszystkim wykorzystuje się je przy wszelkiego rodzaju zsypach, a tych jak dobrze wiemy w Polsce jest mnóstwo. W specjalnych boksach gromadzić można bowiem niemal wszystko, choć najczęściej są to materiały sypkie, a więc na przykład żwir czy piasek. Dodajmy do tego także i węgiel, który również może być w takich zsypach przechowywany.

Skoro wiemy już, do czego takie ściany oporowe się wykorzystuje, choć zauważmy, że poza boksami stosuje się je także jako materiały stabilizacyjne przy gruntach czy wszelkich rampach, zwróćmy uwagę także i na ich jakość. Wydaje się, że nie powinniśmy mieć tu wielu powodów do narzekań, ponieważ takie są naprawdę bardzo wytrzymałe.

Ściany oporowe z betonu

Możemy to mimo wszystko zrozumieć, bo jednak pamiętajmy też o tym, że takie artykuły są wykonane z betonu, a przecież jest to materiał, który jest bardzo odporny. Nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale również i warunki atmosferyczne. W tym przypadku ściany oporowe nie stracą na swojej wartości nie tylko przy deszczach i następnie upalnym słońcu, ale również przy mrozie, opadach śniegu czy niskich temperaturach. Nawet jeżeli spadną one grubo poniżej zera i sięgać będą minus trzydziestu czy czterdziestu stopni Celsjusza. Nawet wtedy nie wpłynie to na nie negatywnie.

Ślady

Brak Śladów

Komentarze

Wyświetl komentarze jako Płasko | Wątki

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową

Proszę, wpisz widoczny na obrazku kod do odpowiedniego pola. Twój komentarz zostanie dodany tylko gdy wpisany kod będzie się zgadzał z tym widocznym na obrazku. Proszę, upewnij się, że Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę cookies (ciasteczek) lub Twój komentarz nie przejdzie poprawnie weryfikacji.
CAPTCHA

Form options