Skip to content

Leczenie kanałowe w Krakowie - Którego dentystę polecacie?

Leczenie kanałowe Kraków to obok ekstrakcji zęba, jeden z bardziej nieprzyjemnych zabiegów odbywających się w gabinetach dentystycznych. Endodoncja polega na podjęciu leczenia stałych stanów zapalnych miazgi zęba. Przebiega etapowo i wymaga niezwyklej precyzji podczas wykonania zabiegu. Nieprawidłowe leczenie może mieć negatywne skutki i doprowadzić nawet do utraty zęba. Leczenie kanałowe w Krakowie może przebiegać różnorako, w zależności od indywidualnego rozpoznania przypadku lecz upraszczając można podzielić je na kilka etapów.

Skuteczne leczenie zębów

Po pierwsze otwarcie komory zęba i pozbycie się martwej miazgi. W wielu przypadkach usuwa się także miazgę żywą, co odbywa się pod znieczuleniem miejscowym. Następnie lekarz podejmuje się opracowania kanału korzeniowego przy użyciu specjalistycznych narzędzi kanałowych. Ten etap wymaga niezwykłej precyzji i w wielu przypadkach odbywa się przy użyciu mikroskopu aby wszystko dokładnie zostało oczyszczone z miazgi oraz toksyn bakteryjnych. Po dokładnym wypłukaniu kanałów następuje ich osuszenie oraz wypełnienie kanałów materiałami biozgodnymi. To kolejna ważna czynność w procesie leczenia kanałowego w Krakowie.

Techniki leczenia zębów


Ma ona na celu zamknięcie światła kanału, aby uniemożliwić przenikanie bakterii z jamy zęba do jego tkanek około wierzchołkowych. Wypełnianie to wymaga zastosowania różnych materiałów i technik. Ostatnim elementem krakowskiego leczenia kanałowego jest wypełnienie zęba, które to zamyka etap leczenia. Na skutek źle przeprowadzonego leczenia mogą wystąpić powikłania jeśli dojdzie np. przedziurawienia ściany kanału, niedoczyszczenia, złamania narzędzia w kanale, ukruszenia korony zęba. Leczenie kanałowe w Krakowie nigdy nie daje 100% gwarancji sukcesu, jednak jest to jedyna szansa na uratowanie uszkodzonego zęba przed wyrwaniem.

Po więcej zapraszamy tutaj: http://stomatologiatomaszewska.com/leczenie-kanalowe-endodoncja/

Ślady

Brak Śladów

Komentarze

Wyświetl komentarze jako Płasko | Wątki

Brak komentarzy

Autor nie zezwolił na komentowanie tego wpisu

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową

Proszę, wpisz widoczny na obrazku kod do odpowiedniego pola. Twój komentarz zostanie dodany tylko gdy wpisany kod będzie się zgadzał z tym widocznym na obrazku. Proszę, upewnij się, że Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę cookies (ciasteczek) lub Twój komentarz nie przejdzie poprawnie weryfikacji.
CAPTCHA

Form options