Skip to content

Jak towar z Chin trafia do Europy

Towar z Chin jest coraz bardziej popularny w krajach całej Unii Europejskiej. W sklepach można znaleźć go niemal na każdej półce. Towary z Chin są nie tylko tańsze w porównaniu z europejskimi wyrobami, ale także ich jakość ciągle się poprawia. To już nie są te towary, których mimo atrakcyjnej ceny nikt nie chciał kupić. Dzisiaj jest to prawdziwa konkurencja dla produktów pochodzących od europejskich producentów.

Jak jest transportowany towar z Chin?

Towary z Chin są zamawiane przez coraz większą liczbę osób. Część kupuje małe ilości dla własnych potrzeb, inni kupują całe partie, które później sprzedają ze sporym zyskiem. Osoby prywatne najczęściej wybierają dostawę lotniczą. Jest ona w prawdzie droższa, jednak dużo szybsza. Przy małej liczbie sztuk zdecydowanie się to opłaca.

Nikt przecież nie będzie czekał, aż zamówiona rzecz przypłynie kontenerowcem. Inaczej sytuacja wygląda, gdy zamawiany jest towar z Chin w dużej liczbie sztuk. Takie towary są ładowane do kontenerów i płyną statkiem do portu w konkretnym mieście, czy kraju. Ten sposób transportu jest co prawda dużo mniej efektywny jeśli chodzi o czas realizacji, jednak sporo tańszy. Obniżając koszty transportu można więcej zarobić.

Transport kombinowany

Bardzo często wykorzystywany jest w przypadku importu transport mieszany lub inaczej mówiąc kombinowany. Polega to na tym, że w procesie przewozowym korzysta się z kilku gałęzi transportu. Na przykład towary z fabryki w Chinach są dostarczone do portu lub na lotnisko pojazdami.

Następnie są przeładowywane do kontenerowców lub na pokład samolotu. Podobnie rzecz wygląda w kraju przeznaczenia. Towar z Chin, który jest już w kraju jest przeładowywany do samochodów lub wagonów i transportem lądowym trafia do dalej bądź mniej odległych miejscowości.

Jaką formę dostawy wybrać?

Widać więc, że towary z Chin są transportowane do krajów przeznaczenia różnymi środkami transportu. Transport lotniczy jest znacznie szybki, lecz drogi. Transport drogą morska z kolei sporo tańszy, jednak trzeba uzbroić się w cierpliwość. Wybór środka transportu zależy od strategii i preferencji importerów i ciężko stwierdzić, który rodzaj jest częściej wybierany.

Jak bezpiecznie importować towar z Chin przeczytasz na: https://izntrade.com/towar-z-chin/

Ślady

Brak Śladów

Komentarze

Wyświetl komentarze jako Płasko | Wątki

Brak komentarzy

Autor nie zezwolił na komentowanie tego wpisu

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową

Proszę, wpisz widoczny na obrazku kod do odpowiedniego pola. Twój komentarz zostanie dodany tylko gdy wpisany kod będzie się zgadzał z tym widocznym na obrazku. Proszę, upewnij się, że Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę cookies (ciasteczek) lub Twój komentarz nie przejdzie poprawnie weryfikacji.
CAPTCHA

Form options