Skip to content

Jaki jest koszt transportu z Niemiec do polski? Który wybrać?

Ostatnio wiele mówi‚o się o tym, że Polska w końcu posiada torowiska podobne do tych europejskich, Ale można w końcu swobodnie korzystać z trakcji kolejowej swoich sąsiadów, a co za tym idzie transportować swobodnie towary i pasażerów na terenie unii europejskiej. Jednak busy z Niemiec do Polski, które codziennie pokonują trasy świadczą o czymś zupełnie innym.


O ile rzeczywiście spółka PKP Cargo rozwija się i zaczyna przynosić zyski o tyle pasażerowie o wiele chętniej wybierają busy zamiast pociągów czy nawet samolotów. Dzieje się tak z kilku istotnych powodów. Po pierwsze busa do Niemiec nie trzeba bukować. Tzn. mamy w nim swoje miejsce, ale nie musimy zajmować go z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem jak w przypadku samolotu.

Im później kupujemy bilet lotniczy tym więcej trzeba za niego zapłacić, a więc ostatecznie cena za przelot może być niekiedy dwa razy większa niż w przypadku busa. Dodatkowym problemem jest transport do i z lotniska. O ile w Polsce jest to proste i zrozumiałe o tyle za granicą może być bardzo problematyczne.

Spora konkurencja


Dlatego duża część osób wybiera busy na podróż Niemiec do Polski. Nie trzeba bukować biletu lotniczego, nie trzeba jechać na lotnisko, nie trzeba też przesiadać się z pociągu do pociągu za każdym razem pakując swoje walizki do pociągu. Musicie przyznać, że jest to naprawdę wygodna forma transportu.

W dodatku można na niej sporo zarobić, dlatego jest spora konkurencja na rynku, a jak wiemy duża konkurencja wpływa pozytywnie na jakość świadczonej usługi, rośnie również ilość dodatków, także klimatyzowane busy to już standard, niekiedy w cenie przejazdu mamy np. launch w jednej z zagranicznych kafejek.

Ślady

Brak Śladów

Komentarze

Wyświetl komentarze jako Płasko | Wątki

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową

Proszę, wpisz widoczny na obrazku kod do odpowiedniego pola. Twój komentarz zostanie dodany tylko gdy wpisany kod będzie się zgadzał z tym widocznym na obrazku. Proszę, upewnij się, że Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę cookies (ciasteczek) lub Twój komentarz nie przejdzie poprawnie weryfikacji.
CAPTCHA

Form options