Skip to content

Salt Mines Krakow i inne atrakcje Wieliczki

"Pieniążki kto ma, ten jeździ do Wieliczki" - tak się przed laty śpiewało na koloniach czy obozach. Można by wreszcie ten plan zrealizować i pojechać w wakacje do Wieliczki. Jest tam sporo do zwiedzania! A może odwiedzić kopalnię razem z wnukami, które podczas wakacji przyjadą z Anglii? Nawet jeśli nie mówią już dobrze po polsku, nie ma najmniejszego problemu.

Salt Mines Krakow

Zwiedzanie kopalni soli, pracującej nieprzerwanie od czasów średniowiecza to oczywista oczywistość! To nic, że trasa zwiedzania może zająć nawet 4 godziny - warto je poświęcić, by przejść 3,5 kilometrowy odcinek, sięgający głębokością nawet 135 m, zobaczyć XIV-wieczny szyb Regis czy XIX-wieczny szyb św. Kingi. Szyby sięgają oczywiście głębiej, do 327 m, a długość chodników to razem 300 km. Nic dziwnego, że wielicka kopalnia wpisana jest na listę UNESCO.

Jeśli mieszkacie w królewskim Krakowie, z pewnością spodoba się wam oferta wycieczkowa biura Cracow Visit pod nazwą Salt Mines Krakow, a i w samej kopalni przewodnicy są przygotowani na przyjazd różnych grup językowych.

Wieliczka tour - Muzea i kościoły


Kopalnia to nie wszystko - korzystając z wycieczki Wieliczka Tour warto również zobaczyć Muzeum Żup Krakowskich, zabytkowy kościół pw. św. Klemensa (obecny kształt pochodzi z XIX w., ale znajdziecie w nim elementy pamiętające średniowieczną Wieliczkę), kościół ojców franciszkanów wraz z przyklasztornym ogrodem czy mały drewniany kościółek pw. św. Sebastiana. Niech was nie zmylą jego mikroskopijne rozmiary - zbudowany już w XVI w., w czasach Młodej Polski odrestaurowany (pędzlem samego Włodzimierza Tetmajera, przyrodniego brata słynnego poety), robi niesamowite wrażenie. 

Rynek


Jeśli wnuki nie są przyzwyczajone do długich tras, nie przemęczajcie ich zanadto - w końcu Wieliczka tour z dziadkami powinna być czystą przyjemnością. Dlatego zabierzcie ich jeszcze na malowniczy Rynek Główny z Pałacem Przychockich na czele (choć musimy przyznać, że ciekawie wygląda w nocnym oświetleniu) i malowidłem 3D "Solny Świat" (niech spróbują zrobić zdjęcie - nie jest to taka prosta sprawa), a potem kupcie dobre lody i odpocznijcie na Plantach. Wieliczka to dobry kierunek na wakacje!

Źródło: http://cracowvisit.com/wieliczka-salt-mines-cracow-tours.html

Ślady

Brak Śladów

Komentarze

Wyświetl komentarze jako Płasko | Wątki

Brak komentarzy

Autor nie zezwolił na komentowanie tego wpisu

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową

Proszę, wpisz widoczny na obrazku kod do odpowiedniego pola. Twój komentarz zostanie dodany tylko gdy wpisany kod będzie się zgadzał z tym widocznym na obrazku. Proszę, upewnij się, że Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę cookies (ciasteczek) lub Twój komentarz nie przejdzie poprawnie weryfikacji.
CAPTCHA

Form options