Skip to content

Czarter jachtów co warto wiedzieć

Zdecydowana większość z nas uwielbia kontakt z przyrodą. Któż nie marzy o urlopie spędzonym na łonie natury. Może być to urlop nad jeziorem. Idealnie jest jeżeli połączymy urlop z aktywnym wypoczynkiem. Do tego najlepiej nadaje się żeglarstwo. Cały dzień możemy leniwie spędzać na pokładzie, wieczorem zacumować i rozpalić ognisko. Tak z całą pewnością żeglowanie dostarcza bardzo wielu wrażeń. Nie powinno wobec tego nikogo dziwić, że z roku na rok rośnie liczba osób zdobywających patenty żeglarskie i dołączających do społeczności.

Czarter jachtów - Żeglowanie dostępne dla każdego


W dzisiejszych czasach żeglowanie dostępny jest niemalże dla każdego. Tylko zechcemy nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy zdobyli patent żeglarski i wyruszyli zdobywać akwany. Wiele starszych żeglarzy denerwuję się, że oni musieli latami i zdobywać doświadczenie. Obecnie wystarczy pójść na kurs bardzo szybko nauczyć się podstaw.


Trudno oczywiście oczekiwać że osoba kończąca tygodniowe kursy żeglarskie będzie posiadała bardzo wysokie umiejętności. Nie zmienia to jednak faktu że takie szkolenie żeglarskie przygotuję nas do egzaminu. Warto zauważyć, że obecnie prawo nie wymaga od nas kursu aby przystąpić do egzaminu. Trudno jednak wyobrazić sobie sytuację, że osoba bez doświadczenia przychodzi i zdaje egzamin.


Jeżeli planujemy żeglowanie po jeziorach to niezbędny będzie nam patent żeglarza jachtowego. Najczęściej zdobywany patent. Jest on niezbędny do prowadzenia jachtów żaglowych których długość kadłuba przekracza 7,5 m. Bardzo często patent ten jest niezbędny do wypożyczenia żaglówki. Co prawda prawo nie wymaga posiadania patentu, ale wielu armatorów nie chce ryzykować wypożyczenia swojej łodzi osobie bez odpowiedniej praktyki i czarter jachtów dostępny jest dla osób z patentem.


Drugim rodzajem jest patent sternika jachtowego morskiego. Dzięki niemu możemy poruszać się bez problemy po akwenach morskich. Tutaj również są pewne wyjątki i do pewnej odległości od linii brzegowej możemy pływać bez posiadania odpowiednich uprawnień.


Patent żeglarski możemy zdobyć na kilka sposobów. Możemy pływać lokalnej szkółce żeglarskiej, możemy spędzić weekendowe szkolenia nad jeziorem czy też wybrać dwutygodniowy rejs. Wybór jest bardzo szeroki i każdy bez problemu znajdzie coś odpowiedniego dla swoich potrzeb.Więcej informacji na: https://kompasyachting.pl/czarter-jachtow/

Ślady

Brak Śladów

Komentarze

Wyświetl komentarze jako Płasko | Wątki

Brak komentarzy

Autor nie zezwolił na komentowanie tego wpisu

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową

Proszę, wpisz widoczny na obrazku kod do odpowiedniego pola. Twój komentarz zostanie dodany tylko gdy wpisany kod będzie się zgadzał z tym widocznym na obrazku. Proszę, upewnij się, że Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę cookies (ciasteczek) lub Twój komentarz nie przejdzie poprawnie weryfikacji.
CAPTCHA

Form options