Skip to content

Zbiorniki buforowe ekonomiczny i praktyczny dodatek do instalacji CO

Współczesne systemy grzewcze, wykorzystujące paliwo stałe, coraz częściej stosują zbiorniki buforowe jako element, który zwiększyć ma opłacalność całej instalacji. W praktyce rozwiązanie takie jest nie tylko sposobem na uzyskanie oszczędności, lecz również metodą, zapewniającą użytkownikowi wygodę i bezpieczeństwo. Co warto wiedzieć o tym sprzęcie?

Czym są duże zbiorniki buforowe?


Zbiorniki buforowe są swoistymi magazynami ciepła, stosowanymi w systemach centralnego ogrzewania, wykorzystujących paliwa stałe - takie jak węgiel lub biomasa. Umożliwiają gromadzenie dużych ilości energii, przez co znacząco zwiększają efektywność instalacji grzewczej. Mechanizm ich działania nie jest przy tym specjalnie skomplikowany:  duży zbiornik buforowy to po prostu wielki magazyn wody, ogrzanej przez kocioł CO. 


Jakie korzyści może dać duży zbiornik buforowy?


Rozwiązanie to ma kilka podstawowych zalet. Przede wszystkim należy zauważyć, że zbiorniki buforowe zwiększają efektywność ekonomiczną kotłów na paliwo stałe, szczególnie tych, które produkują dużą ilość ciepła w krótkim czasie. Z tego względów stanowią idealne uzupełnienie nowoczesnych kotłów na biomasę. Duży zbiornik buforowy, zastosowany w połączeniu z nimi, może skutecznie zmagazynować powstałą w czasie szybkiego spalania energię, przyczyniając się do zmniejszenia ilości potrzebnego opału. Jest to więc rozwiązanie jednocześnie efektywne ekonomicznie i przyjazne dla środowiska.


Równie ważnymi aspektami są wygoda i bezpieczeństwo, zapewniane przez duże zbiorniki buforowe. Rozwiązania tego typu pozwalają na ograniczenie czynności obsługowych kotła centralnego ogrzewania. Energia, wytworzona w toku spalania paliwa stałego, zwykle wystarcza do utrzymania ciepła w domu przez okres nie dłuższy niż 3 godziny. Zastosowanie dużego zbiornika buforowego pozwala wydłużyć ten czas nawet do 24 godzin. Wysoki komfort, zapewniany przez ten sprzęt, idzie w parze z bezpieczeństwem. Zbiorniki buforowe skutecznie magazynują energię, nie dopuszczając do nadmiernego wzrostu temperatury czynnika grzewczego, a tym samym chronią kocioł centralnego ogrzewania przed uszkodzeniem lub zniszczeniem. 

Ślady

Brak Śladów

Komentarze

Wyświetl komentarze jako Płasko | Wątki

Brak komentarzy

Autor nie zezwolił na komentowanie tego wpisu

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową

Proszę, wpisz widoczny na obrazku kod do odpowiedniego pola. Twój komentarz zostanie dodany tylko gdy wpisany kod będzie się zgadzał z tym widocznym na obrazku. Proszę, upewnij się, że Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę cookies (ciasteczek) lub Twój komentarz nie przejdzie poprawnie weryfikacji.
CAPTCHA

Form options