Skip to content

Standardowe badanie w medycynie

Badanie RTG jest wykorzystywane w zasadzie we wszystkich gałęziach medycyny. A w szczególności w stomatologii, w której RTG zębów we Wrocławiu jest prowadzone na szeroką skalę praktycznie podczas każdej mniej lub bardziej skomplikowanego leczenia. Pozwala na precyzyjną diagnostykę dostosowaną do potrzeb pacjenta.

Trafna diagnoza lekarza

Pozwala ustalić, co tak naprawdę dolega pacjentowi i jakie są tego przyczyny. Lekarz będzie miał cały ogląd tego, co dzieje się w jamie ustnej pacjenta, jeżeli tylko RTG zostanie wykonane poprawnie. Badanie RTG wykonywane jest także w celach kontrolnych, już po zakończonym leczeniu.

Lekarz może dzięki temu sprawdzić, czy stan uzębienia pacjenta jest teraz właściwy i czy aby na pewno całe leczenie zadziałało w taki sposób, w jaki powinno. Wykonuje się także badania RTG przed operacją, a także każdym zabiegiem. Dzięki temu lekarz może mieć bieżący obraz tego, co dzieje się w jamie ustnej pacjenta.

Leczenie protetyczne

Zdjęcie rentgenowskie zębów jest również wskazane przed planowanym leczeniem protetycznym. Pozwala na ustalenie tego, jakie licówki powinny zostać dobrane lub które zęby powinno się usunąć, aby korona trzymała się na szczęce właściwie. Jak widać, badanie RTG w stomatologii ma bardzo duże zastosowanie.

Ślady

Brak Śladów

Komentarze

Wyświetl komentarze jako Płasko | Wątki

Brak komentarzy

Autor nie zezwolił na komentowanie tego wpisu

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową

Proszę, wpisz widoczny na obrazku kod do odpowiedniego pola. Twój komentarz zostanie dodany tylko gdy wpisany kod będzie się zgadzał z tym widocznym na obrazku. Proszę, upewnij się, że Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę cookies (ciasteczek) lub Twój komentarz nie przejdzie poprawnie weryfikacji.
CAPTCHA

Form options