Skip to content

Jak stosować kubeczki menstruacyjne

Wiele kobiet uważa kubki menstruacyjne za bardzo dobre rozwiązanie w pełni dostosowane do ich potrzeb. Kubeczki menstruacyjne aplikuje się w bardzo prosty sposób.

Kubeczki menstruacyjne - aplikacja

Podstawą jest, aby zachować zasady higieniczne podczas ich stosowania. Dzięki temu, nie dojdzie do zakażenia miejsc intymnych. Podczas aplikacji, należy trzymać złożony kubek i zaaplikować go do pochwy tak, aby najgrubszy, złożony, pierścień wszedł jako pierwszy.

Najlepszą pozycją do założenia kubeczka jest ta, kiedy siedzimy na toalecie. Można także założyć je w pozycji stojące z podniesioną nogą. Dobrą pozycją jest także pozycja kucająca nad wanną. Wtedy aplikacja nie sprawi kobiecie większych problemów i będzie dla niej odpowiednio wygodna.

Zachowaj bezpieczeństwo

Jeżeli występuje problem z aplikacją takiego kubeczka, można użyć trochę wody lub kremu, aby w pochwie był poślizg. Wtedy aplikacja przebiegnie bez większych problemów i nie sprawi kobiecie większych trudności. Po kilku aplikacjach uda się znaleźć dla siebie najlepszą pozycję do aplikacji takiego kubeczka.

Niektóre kobiety lubią umieścić go tuż pod szyjce macicy, inne wolą bliżej wejścia do pochwy. Nie należy jednak używać kubeczka zbyt blisko wejścia do pochwy, ponieważ może to być mało komfortowe podczas sikania.

Kubeczki menstruacyjne znajdziesz w sklepie z ekologicznymi produktami: https://rodzinaeko.pl/kubeczki-menstruacyjne

Ślady

Brak Śladów

Komentarze

Wyświetl komentarze jako Płasko | Wątki

Brak komentarzy

Autor nie zezwolił na komentowanie tego wpisu

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową

Proszę, wpisz widoczny na obrazku kod do odpowiedniego pola. Twój komentarz zostanie dodany tylko gdy wpisany kod będzie się zgadzał z tym widocznym na obrazku. Proszę, upewnij się, że Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę cookies (ciasteczek) lub Twój komentarz nie przejdzie poprawnie weryfikacji.
CAPTCHA

Form options