Skip to content

Czym jest laserowe odmładzanie twarzy

Wszyscy chcielibyśmy zachować młody wygląd jak najdłużej. Z tego powodu wiele osób interesuje się różnymi metodami na usunięcie niedoskonałości spowodowanych wiekiem. Z upływem lat bowiem na naszej skórze zaczynają pojawiać się zmarszczki oraz liczne przebarwienia. Obecnie jednak w medycynie istnieją coraz lepsze sposoby na przywracanie młodszego wyglądu.

Zabiegi na najwyższym poziomie

Procesy starzenia się skóry przebiegają odmiennie u różnych osób. Z reguły jednak pierwsze oznaki upływającego czasu możemy dostrzec u siebie już po trzydziestym roku życia. Wówczas naskórek zaczyna nieco tracić swoją jędrność, a dodatkowo pojawiają się tzw. kurze łapki oraz pierwsze zmarszczki.

Wpływ na taki stan rzeczy ma wiele czynników, ale najczęstszą przyczyną starzenia się skóry jest zmniejszona produkcja kolagenu oraz spowolnione procesy regeneracji naskórka. Na tego typu problemy skuteczną metodą może być jednak laserowe odmładzanie twarzy.

Na czym polega laserowe odmładzanie twarzy?

Zabieg ten polega na wykorzystaniu laserów diodowych. Do dyspozycji przeważnie mamy różne typy głowic, a wybór konkretnej zależeć będzie od naszych oczekiwań. Przykładowo w niektórych metodach wprowadza się w głąb skóry promienie laserowe, które mają wysoką temperaturę. Rozgrzewając dogłębnie nasze tkanki, energia powoduje poprawę mikrokrążenia, co sprzyja zwiększonej produkcji elastyny oraz kolagenu. W ten sposób skóra ponownie staje się bardziej elastyczna i wygładzona.

Dzięki temu pozbywamy się powstałych do tej pory zmarszczek, a także możemy nieco spowolnić proces powstawania następnych. Poza tym ta metoda pomaga usunąć również różnego rodzaju przebarwienia starcze, co sprawia, że nasz naskórek nabiera jednolitego koloru. Sporą zaletą takich działań jest również to, że odmładzanie twarzy to niemal całkowicie bezbolesny zabieg. Musimy jednak pamiętać, że przez okres kilkunastu dni po nim skóra może wymagać pewnej rehabilitacji, a także używania przez około 3 miesiące kremów z wysokim filtrem UV. 

Kto może skorzystać?

Laserowe odmładzanie twarzy to zabieg przeznaczony dla osób, które chciałyby przywrócić swojej skórze młodszy wygląd. Ogólnie nie ma konkretnie wyznaczonej granicy co do wieku, w jakim możemy skorzystać z tej metody. Niemniej jednak warunkiem jest brak problemów zdrowotnych związanych m.in. z chorobami skóry, nowotworami czy przyjmowaniem niektórych leków. 

Więcej informacji o zabiegu i sprzęcie znajdziesz tu: https://medikapoland.pl/pl/content/114-laserowe-odmladzanie-twarzy

Ślady

Brak Śladów

Komentarze

Wyświetl komentarze jako Płasko | Wątki

Brak komentarzy

Autor nie zezwolił na komentowanie tego wpisu

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową

Proszę, wpisz widoczny na obrazku kod do odpowiedniego pola. Twój komentarz zostanie dodany tylko gdy wpisany kod będzie się zgadzał z tym widocznym na obrazku. Proszę, upewnij się, że Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę cookies (ciasteczek) lub Twój komentarz nie przejdzie poprawnie weryfikacji.
CAPTCHA

Form options