Skip to content

Jakiej jakości budulec dostaniemy w skupach starego drewna?

Wszelkiego rodzaju skupy działają dziś bardzo prężnie i nic też nie wskazuje na to, aby w najbliższej przyszłości miałoby się to zmienić. Niemal pewne jest, że w dalszym ciągu będą one intensyfikować swoją działalność. Nie inaczej jest też, jeśli pod uwagę mielibyśmy wziąć skupy starego drewna. Co w związku z tym w takich placówkach możemy znaleźć i czy w ogóle opłaca się takie punkty odwiedzać?

Stare drewno rozbiórkowe


Wydaje się, że odpowiedź na pierwsze pytanie jest retoryczna i rzeczywiście jest w tym sporo prawdy, bo co można znaleźć w skupie drewna, jeśli nie właśnie drewno. To akurat jest jak najbardziej oczywiste. Jednakże ważniejsze jest tutaj to, że rodzajów drewna jest tutaj mnóstwo i bynajmniej nie mówimy tutaj o ich rodzaju, a przynajmniej nie tylko o nim.

Spojrzeć na ten budulec trzeba nieco szerzej i wziąć pod uwagę to, że znajdują się tu między innymi bale, ale także i deski. Jest tu w związku z tym wszystko, co jest niezbędne do tego, aby wznieść jakiś drewniany dom czy inną konstrukcję, która bazuje właśnie na tym budulcu.

Odzysk starego drewna


Wielu udając się do takich punktów lub się w ogóle nad taką decyzją zastanawiając, podkreśla, że skup starego drewna ma budulec, który nie nadaje się do ponownego użytku, a to dlatego, że kiedyś te deski były już w jakimś domu wykorzystane. Czy jest to prawda? Jak najbardziej, ale tylko po części.

Prawdą jest, że taki skup starego drewna ma drewno rozbiórkowe, a więc te, które pochodzi z rozbiórki starych budowli. Mimo wszystko nie jest to drewno byle jakie. Poddaje się je bowiem wszelkim procesom, które mają wpłynąć na jego żywotność. Dlatego też decyzja o zakupie drewna właśnie w takich punktach jest jak najbardziej racjonalna. Trudno znaleźć jakieś "przeciw" takiej decyzji.

Ślady

Brak Śladów

Komentarze

Wyświetl komentarze jako Płasko | Wątki

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową

Proszę, wpisz widoczny na obrazku kod do odpowiedniego pola. Twój komentarz zostanie dodany tylko gdy wpisany kod będzie się zgadzał z tym widocznym na obrazku. Proszę, upewnij się, że Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę cookies (ciasteczek) lub Twój komentarz nie przejdzie poprawnie weryfikacji.
CAPTCHA

Form options