Skip to content

Jakiej jakości budulec dostaniemy w skupach starego drewna?

Wszelkiego rodzaju skupy działają dziś bardzo prężnie i nic też nie wskazuje na to, aby w najbliższej przyszłości miałoby się to zmienić. Niemal pewne jest, że w dalszym ciągu będą one intensyfikować swoją działalność. Nie inaczej jest też, jeśli pod uwagę mielibyśmy wziąć skupy starego drewna. Co w związku z tym w takich placówkach możemy znaleźć i czy w ogóle opłaca się takie punkty odwiedzać?
Wydaje się, że odpowiedź na pierwsze pytanie jest retoryczna i rzeczywiście jest w tym sporo prawdy, bo co można znaleźć w skupie drewna, jeśli nie właśnie drewno. To akurat jest jak najbardziej oczywiste. Jednakże ważniejsze jest tutaj to, że rodzajów drewna jest tutaj mnóstwo i bynajmniej nie mówimy tutaj o ich rodzaju, a przynajmniej nie tylko o nim. Spojrzeć na ten budulec trzeba nieco szerzej i wziąć pod uwagę to, że znajdują się tu między innymi bale, ale także i deski. Jest tu w związku z tym wszystko, co jest niezbędne do tego, aby wznieść jakiś drewniany dom czy inną konstrukcję, która bazuje właśnie na tym budulcu.

Wielu udając się do takich punktów lub się w ogóle nad taką decyzją zastanawiając, podkreśla, że skup starego drewna ma budulec, który nie nadaje się do ponownego użytku, a to dlatego, że kiedyś te deski były już w jakimś domu wykorzystane. Czy jest to prawda? Jak najbardziej, ale tylko po części. Prawdą jest, że taki skup starego drewna ma drewno rozbiórkowe, a więc te, które pochodzi z rozbiórki starych budowli. Mimo wszystko nie jest to drewno byle jakie. Poddaje się je bowiem wszelkim procesom, które mają wpłynąć na jego żywotność. Dlatego też decyzja o zakupie drewna właśnie w takich punktach jest jak najbardziej racjonalna. Trudno znaleźć jakieś "przeciw" takiej decyzji.

Ślady

Brak Śladów

Komentarze

Wyświetl komentarze jako Płasko | Wątki

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową

Proszę, wpisz widoczny na obrazku kod do odpowiedniego pola. Twój komentarz zostanie dodany tylko gdy wpisany kod będzie się zgadzał z tym widocznym na obrazku. Proszę, upewnij się, że Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę cookies (ciasteczek) lub Twój komentarz nie przejdzie poprawnie weryfikacji.
CAPTCHA

Form options